Krātuve

Šeit apkoposim noderīgus linkus par iespējām bez maksas mācīties internetā.

Ja vēlaties, lai pastāstām sīkāk par kādu no šeit minētajām platformām, nodemonstrējam, kā tas darbojas, vai kā citādi palīdzam, rakstiet uz info@solipasolim.lv

Coursera.org – piekļuve dažādu pasaules augstskolu kursiem. Angļu valodā. Pieejami ļoti dažāda satura un apjoma kursi. Kursi notiek konkrētu laika posmu, kur, parasti, katru nedēļu tiek publiskota jauna videolekcija un sagatavojamie uzdevumi/testi. Testi tiek vērtēti automātiski, dažādus radošos uzdevumus vērtē vairāki citi kursa klausītāji.  Nepieciešama reģistrācija. Ir kursi, kas paredzēti iesācējiem, kā arī cilvēkiem ar priekšzināšanām. Dažos kursos tiek piedāvāti sertifikāti. Var kursu “vērot pasīvi”, nepildīt uzdevumus, skatīties tikai atsevišķas interesējošās lekcijas. Šeit viens viedoklis par šo platformu.

venture-lab.org – Stenfordas universitātes piedāvātie on-line kursi. Angļu valodā,nepieciešama reģistrācija. Kursi notiek konkrētu laika posmu, kur, parasti, katru nedēļu tiek publiskota jauna videolekcija un sagatavojamie uzdevumi/testi, t.sk. grupu darbi. Darbības princips kopumā līdzīgs kā coursera.org.

macibuvideo.lv– latviešu “Iespējamās misijas” dalībnieku projekts, kurā tiek veidoti skaidrojoši video par ķīmiju, fiziku, matemātiku. 8.-12.klases vielas jautājumi. Pieejami arī iepriekšējo gadu eksāmeni un to risinājumu skaidrojumi. Vēl pieejami arī video informātikā un papildus video fizikā.

khanacademy.org – daudzu video un pašmācības uzdevumu apkopojums (angļu valodā). Pārsvarā par dabas zinātnē, un datorzinātni, arī par finansēm un vēsturi. Ir iespēja pašam pildīt dažādus uzdevumus un nostiprināt attiecīgās zināšanas/prasmes. Uzdevumu pildīšana ir atraktīva, nopelni summējas un parādās personīgajā proilā. Jaunas vielas apgūšanai jānoskatās video. Pieejama “zināšanu karte”, kur redzams, kā dažādās aplūkotās tēmas savstarpēji saistītas. Uzdevumu pildīšanai ir jāreģistrējas, bet video var aplūkot tāpat.

codecademy.com  – programmēšanas (javascript, HTML/CSS, Phyton, Ruby) pašapmācība. Nepieciešama reģistrācija. Angļu valodā. Nelielam teorijas piemēram seko praktisks uzdevums, pakāpeniski pieaugot grūtības pakāpei un kombinējot iepriekšējos uzdevumos apgūtos paņēmienus.

duolingo.com Svešvalodu pašmācības rīks. Pamatvaloda – angļu (pieejama arī itāļu, protugāļu, spāņu). Gramatikas pamatprincipu skaidrojumi un nelieli tulkošanas uzdevumi (gan tulkošana no/uz mācāmo valodu, gan nelieli klausāmie gabaliņi, pēc kuriem teksts jāiztulko vai jāuzraksta), kuru sarežģītība aizvien pieaug, veidojot mācību procesu par tādu kā spēli, kas rada azartu turpināt. Ja zināma angļu valoda, iespējams mācīties, vācu, spāņu, portugāļu, franču valodas.  Kā arī beta versijā iespējams apgūt angļu valodu, ja zināma spāņu, protugāļu vai itāļu.

Ted.com – šis resurss nav tik ļoti vērsts uz mācību procesu, kā iepriekšējie. Tomēr tas ir dažādu interesantu runu krātuve. Runas pieejamas dažādās tēmās. Angļu valodā, ir pieejami subtitri. Atsevišķu runu subtitri ir tulkoti latviešu valodā un tāpēc vien šī vietne iekļaujama šajā sarakstā, jo nav janemaz tik daudz iespēju piekļūt kvalitatīvam saturam latviešu valodā. Vēl ir citas platformas, bet tās neesam paši “uz savas ādas izmēģinājuši” Udacity.com – piedāvātie kursi sadalīti pēc grūtības pakāpes. Dažādas tēmas, tomēr galvenokārt datorzinātnes. Darības princips izskatās līdzīgs kā coursera un venture-lab. mitx.mit.edu – Massachusetts Institute of Technology arī plāno piedāvāt savus kursus. Pašlaik gan testa versijā pieejams tikai viens, bet viņi solās publiskot citus šogad. edx.org – vairāku ASV augstskolu kopīgs projekts. Pašlaik tiek piedāvāti daži kursi, dabas zinātnēs un datorzinātnēs. Reizē ar mācību platformu tas ir arī pētījums par mācīšanās paradumiem un atšķirībām starp studijām “uz vietas” un internetā.

4 thoughts on “Krātuve

 1. Pingback: apliecinājums :) | Neformālās izglītības attīstības biedrība „Soli pa solim”

 2. Pingback: Venture lab | Neformālās izglītības attīstības biedrība „Soli pa solim”

 3. Dainis

  Un kā lai es zinu ka man pēc kursu pabeigšanas būs diploms?

  ja jau nav diploms, tad ko es rādīšu darba devējam?

  Reply
 4. Soli pa solim Post author

  Daini, parasti mājas lapā ir rakstīts, vai un ar kādiem nosacījumiem diploms tiks piešķirts. (Piemēram, ja izpildīsi noteiktu daļu kursa prasību.) Bet vienmēr jāpatur prātā, ka zināšanas visvairāk ir nepieciešamas mums pašiem, nevis citiem – darba devējiem, radiniekiem, kaimiņiem..

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.